top of page
gallery_bali-03

gallery_bali-03

gallery_bali-79

gallery_bali-79

gallery_bali-01

gallery_bali-01

gallery_bali-06

gallery_bali-06

gallery_bali-84

gallery_bali-84

gallery_bali-86

gallery_bali-86

gallery_bali-76

gallery_bali-76

gallery_bali-66

gallery_bali-66

gallery_bali-60

gallery_bali-60

gallery_bali-47

gallery_bali-47

gallery_bali-35

gallery_bali-35

Przewodnik po Bali

Język

Indonezyjski, można posługiwać się również w języku angielskim.

Temperatura

Ok. 30 stopni. Obecnie będzie pora sucha. W Ubud możliwy deszcz (na wszelki wypadek można wziąć ze sobą jednorazowy płaszcz przeciwdeszczowy).

Waluta

Rupia indonezyjska. 1 dolar amerykański, to w przeliczeniu 14342.97 rupii indonezyjskiej. Płatności kartą na Bali możliwe są w supermarketach, droższych restauracjach, hotelach, jednak rzadko w lokalnych restauracjach. (Uwaga! Doliczana jest prowizja 2,5 %). Niemożliwe jest płacenie kartą na straganach oraz na street foodach, więc konieczne jest posiadanie bezpiecznej ilości gotówki. W miejscowościach dostępne są bankomaty, które akceptują takie karty, jak Visa, MasterCard, czy American Express. Prosimy o wzięcie ze sobą dolarów- zajedziemy do kantoru, w którym będziemy wymieniać je na obowiązującą na Bali walutę.

Warunki wjazdu

Brak wymagań

Bezpieczeństwo

Indonezja jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla obcokrajowców.

Zdrowie

Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zalecane jest zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B, dur brzuszny oraz tężcowi. Pij wodę butelkowaną lub przegotowaną, unikaj kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw

Co ze sobą zabrać

Preparaty na komary tropikalne oraz balsam po ukąszeniach, krem z najwyższym możliwym filtrem (50), sandały (sporo chodzenia i zwiedzania), klapki (odpoczynek na plaży), płaszcz przeciwdeszczowy, kostium kąpielowy oraz czapkę z daszkiem lub kapelusz- ochronią przed przegrzaniem. Maski oraz rurki do nurkowania. Możliwość uprawiania sportów wodnych (np. kitesurfing)- Bali ma do tego idealne warunki.

Internet

Wi-Fi jest ogólnodostępne w hotelach, restauracjach i barach (i działa świetnie). Najlepszym rozwiązaniem jest jednak mobilny internet we własnym telefonie. Kartę SIM kupić możemy już po przylocie. Jednak NIE kupimy jej na lotnisku. Podjedziemy natomiast w drodze do hotelu do punktu w którym kupimy kartę. Koszt to ok. 25 usd za 30 GB. Najlepszym wariantem jest karta Telkomsel/XL. Możemy również wykupić mniejszą ilość GB, a później ją jedynie doładowywać, przez ich aplikację, którą można pobrać na telefon

Transport

Transport do wszystkich miejsc w planie mamy zapewniony. Będziemy przemieszczać się wygodnym, klimatyzowanym busem.  Na Bali najczęściej jednak porusza się skuterem. Należy mieć prawo jazdy międzynarodowe.  Skuterem należy poruszać się ostrożnie i bardzo bezpiecznie, aby uniknąć wypadku. 

bottom of page