top of page
gallery-jordania-1

gallery-jordania-1

gallery-jordania-22

gallery-jordania-22

gallery-jordania-27

gallery-jordania-27

gallery-jordania-4

gallery-jordania-4

gallery-jordania-45

gallery-jordania-45

gallery-jordania-54

gallery-jordania-54

gallery-jordania-69

gallery-jordania-69

gallery-jordania-78

gallery-jordania-78

gallery-jordania-84

gallery-jordania-84

gallery-jordania-58

gallery-jordania-58

gallery-jordania-10

gallery-jordania-10

Przewodnik po Hiszpanii

Język

kataloński i hiszpański.

Temperatura

Najwyższe temperatury to ok. 18-20 st. C w dzień, a najniższe to ok. 15st.

Waluta

Euro €. Obecny kurs do polskiej złotówki 1€ = ok. 4,72 PLN Żadnego problemu nie stanowi korzystanie z kart kredytowych i płatniczych. Warto zabrać ze sobą niewielką ilość gotówki, która pozwoli nam na zakupienie kawy, street foods czy pamiątek na lokalnych straganach i w mniejszych kawiarenkach, gdzie możemy nie mieć dostępu do terminala płatniczego (ok. 30-50€). Napiwki nie są obowiązkowe w Hiszpanii, ponieważ wszystkie lokale mają wliczoną cenę serwisu. Jednak praktyka dawania napiwków jest powszechna w barach i restauracjach, hotelach i taksówkach. Wartość napiwku zależy od kwoty faktury i hojności klienta, chociaż zwykle wynosi od pięciu do dziesięciu procent całkowitej kwoty.

Warunki wjazdu

Hiszpania zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19. Nie musisz wykonywać testów, posiadać certyfikatów szczepienia ani wypełniać formularza lokalizacyjnego. NALEŻY JEDNAK PAMIĘTAĆ O STAŁYM MONITOROWANIU AKTUALNYCH ZMIAN W OBOSTRZENIACH w związku z pandemią.

Bezpieczeństwo

Hiszpania jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla obcokrajowców.

Zdrowie

Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, nie ma obowiązku posiadania szczepienia przeciwko COVID-19. By uniknąć problemów żołądkowych pij wodę butelkowaną lub przegotowaną, unikaj kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.

Co ze sobą zabrać

Wygodne ubrania, sandały, klapki, płaszcz lub kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwietrzną, kostium kąpielowy oraz czapkę z daszkiem lub kapelusz – na wypadek silnego słońca, krem z filtrem, oraz niewielką ilość lekarstw przeznaczonych na własny użytek.

Internet

Wi-Fi jest ogólnodostępne w hotelach, restauracjach i barach. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak mobilny internet we własnym telefonie. Podczas podróży ze swojego kraju do innego kraju UE ( w tym Hiszpani) nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów za korzystanie ze swojego telefonu komórkowego. Nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących Twoich połączeń głosowych ani wiadomości tekstowych (SMS-y). Istnieją jednak zasady i limity dotyczące ilości danych, limity te zależą od rodzaju zawartej przez Ciebie umowy. Po przekroczeniu granicy otrzymasz wiadomość SMS od swojego operatora z informacją o ilości danych możliwych do wykorzystania w Strefie 1 Roamingu, możesz otrzymać tę informację wcześniej kontaktują się ze swoim operatorem bezpośrednio. Przebywając za granicą w Unii Europejskiej ze swojego numeru telefonu bez dodatkowych opłat możesz korzystać do 4 miesięcy.

bottom of page