top of page
gallery-jordania-1

gallery-jordania-1

gallery-jordania-22

gallery-jordania-22

gallery-jordania-27

gallery-jordania-27

gallery-jordania-4

gallery-jordania-4

gallery-jordania-45

gallery-jordania-45

gallery-jordania-54

gallery-jordania-54

gallery-jordania-69

gallery-jordania-69

gallery-jordania-78

gallery-jordania-78

gallery-jordania-84

gallery-jordania-84

gallery-jordania-58

gallery-jordania-58

gallery-jordania-10

gallery-jordania-10

Przewodnik po Sokotrze

Język

Arabski

Temperatura

22-28 stopni

Wschód słońca

6:50

Zachód słońca

18:53

Waluta

jemeński rial, 1 dolar amerykański to w przeliczeniu 250 jemeńskich rialów; W Zjednoczonych Emiratach Arabskich waluta to dirhamy ZEA, 1 dolar amerykański to ok. 3,67 dirhamów.

Wlot

Na Sokotrę oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich: osoby zaszczepione są zwolnione z wykonywania testów na COVID. Od osób niezaszczepionych wymagane są testy PCR zarówno na Sokotrę, jaki i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. NALEŻY PAMIĘTAĆ O STAŁYM SPRAWDZANIU AKTUALNYCH ZMIAN W OBOSTRZENIACH!

Wiza

Wyrabiamy dla Was wizę przy pomocy naszego agenta, koszt to 150 USD.

Szczepienia egzotyczne

Nie są konieczne do wykonania, a wyłącznie zalecane. Przed wylotem warto skonsultować się z lekarzem medycyny tropikalnej lub podróżnej. Lista zalecanych szczepień na: błonicę, tężec, żółtą febrę, poliomyelitis, dur brzuszny, WZW A i B oraz malarię.

Bezpieczeństwo

Mimo, że Jemen jest krajem w trudnej sytuacji geo-politycznej, to Sokotra jest miejscem neutralnym i niezaangażowanym w konflikty. Na wyspie nigdy nie było zamieszek, ani nawet kradzieży - jest to miejsce nadzwyczaj bezpieczne! Sokotra jest pod nieoficjalnym panowaniem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, co bardzo pozytywnie przyczynia się do jej rozwoju.

Co ze sobą zabrać

Krem z wysokim filtrem UV, lżejsze bluzki na długi rękaw i spodnie, okulary, nakrycie głowy, gotówkę. Odwiedzamy kraje arabskie, więc weźcie ze sobą konserwatywne ubiory - potrzebna jest odzież zasłaniająca ręce i kolana (możemy je wspólnie zakupić pierwszego dnia), na plaży dozwolone są stroje kąpielowe, a w wyznaczonych miejscach turystycznych można nosić normalne, letnie rzeczy.

Jak jest na Sohotrze

Ze względu na odizolowanie wyspy lokalni mieszkańcy, jak i fauna i flora są jedyni w swoim rodzaju! Na Sokotrze zauważycie wiele gatunków i cech endemicznych. Wyspa jest nieoficjalnie zarządzana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, dzięki czemu nie widać na niej biedy. Sokotra dopiero otwiera się na turystów i nie posiada odpowiedniej infrastruktury. Poza stolicą nie powstały jeszcze hotele, ale każdy z Was będzie nocować pod milionem gwiazd w prywatnym namiocie z widokiem na ocean. Łazienki i ubikacje dostępne są wszędzie, poza ostatnim kempingiem (gdzie znajduje się rzeka). Jemy to, co ugotuje kucharz - najczęściej będą to świeżutkie ryby. Na wyspie nie ma internetu - warto zakupić kartę SIM w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (karta od Etisalat działa na wyspie i jest do kupienia w kioskach na terenie Dubaju i Abu Dhabi, jak i na lotniskach) i korzystać z internetu w ten sposób (jest on jednak ograniczony).

Koszty i pieniądze

Na wyspie praktycznie nie ma sklepów, więc nie ma potrzeby zabierania ze sobą dużej sumy. Przydadzą się one jedynie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Całościowo 150 dolarów amerykańskich “kieszonkowego” w zupełności starczy. :)

bottom of page